Robią przejście dla pieszych – to efekt petycji nowego radnego i mieszkańców [foto]


W ciągu drogi krajowej nr 31 na ulicy Kościuszki w Chojnie trwa budowa sugerowanego przejścia dla pieszych. To efekt między innymi petycji i pism, które Marcin Pisanko (niebawem nowy chojeński radny Inicjatywy Samorządowej) przesyłał do szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  

Po jednej stronie ulicy znajduje się przychodnia zdrowia, po drugiej dyskont spożywczy i punkty usługowe – to powoduje, że codziennie przez jezdnię przechodzi setki osób. Droga w tym miejscu ma trzy pasy ruchu. O problemie pisaliśmy już w 2017 roku w artykule Tu może dojść do tragedii, pacjenci mają problem z dostaniem się do przychodni, po naszej publikacji sprawą zajęła się również telewizja

Rok temu mieszkaniec Chojny Marcin Pisanko napisał petycję pod którą zebrał kilkaset podpisów mieszkańców. Dokument przesłał do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Po złożeniu wniosku cały czas monitorował sytuację. Co ciekawe na początku października, przed wyborami, Pisanko złożył deklarację, że w tym miesiącu rozpoczną się prace budowlane przy przejściu.

 Jest to drugi punkt naszego (czyli mieszkańców) wniosku napisanego i koordynowanego przeze mnie. Cieszę się, że mogłem przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Zrobiliśmy to razem  mówi Pisanko. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza