Reklama [góra]Sukces uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie na konkursie wojewódzkim [foto]


Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie wraz z opiekunami zostali laureatami konkursu historyczno-literackiego „Sąsiedztwo”, zorganizowanego przez Książnicę Pomorską w Szczecinie i Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie. 


VII edycja konkursu odbyła się w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas spotkań ze starszymi mieszkańcami Chojny i regionu uczniowie ośrodka wraz z opiekunami wysłuchali wielu zaproszonych gości, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami z czasów wojny, drogi w nieznane na ziemie zachodnie i codziennego życia w latach powojennych.

Spotkania okazały się wyjątkowym doświadczeniem dla wychowanków ośrodka. Wśród gości znaleźli się również byli pracownicy szkoły.

Każda rozmowa stanowiła okazję do poznawania i poszukiwania historii naszego regionu. Wysłuchane wspomnienia zostały przelane przez uczniów na papier. We wspólnej pracy pojawiły się również zdjęcia z spotkań z gośćmi.

Dzięki wyjątkowej możliwości wysłuchania wspomnień osób będących naocznymi świadkami z lat wojny, wychowankowie ośrodka poznali wiele nieznanych epizodów z przeszłości, w tym historie rodzin wpisanych w losy regionu i kraju.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.