Znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko sprawcy przemocy domowej. 


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu m.in. o to, że w okresie od marca 2018 r. do dnia 28 czerwca 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu gryfińskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną wulgarnymi słowami, bił ją rękami po twarzy i ciele, kopał, szarpał za odzież, popychał, a także utrudniał wspólne zamieszkiwanie i spoczynek nocny, zapalając światło w pokoju, budząc ją i wyganiając z domu.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany zamieszkujący wspólnie z żoną, znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. 

Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania do Sądu aktu oskarżenia. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie.

Za czyn zarzucony podejrzanemu m.in. na podstawie oskarżeń grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza