Reklama [góra]Wyborcza dogrywka. Trwa druga tura głosowania na wójtów i burmistrzów [foto] [video]


W niedzielę 4 listopada punktualnie o godzinie 7:00 zostały otwarte wszystkie lokale wyborcze. Trwa druga tura głosowania w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Wyborcza dogrywka odbywa się wówczas, gdy żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż 50% głosów. 

W całej Polsce do godziny 12:00 frekwencja wyniosła 15,61% (bardzo podobna była dwa tygodnie temu). W całym województwie zachodniopomorskim frekwencja wyniosła 13,13% (była nieco mniejsza niż podczas I tury, kiedy to do godz. 12:00 wyniosła 14,42%).


Przed południem w lokalu wyborczym w internacie ZSP w Chojnie zagłosowała Barbara Rawecka, zaś około godziny 13:40 swój głos w lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej w Krzymowie oddał Adam Fedorowicz. Po godzinie 21:00 dowiemy się, kto z tej dwójki będzie przez najbliższe pięć lat piastował stanowisko burmistrza gminy. 

W naszym regionie ponowne głosowanie odbywa się również w gminach Banie, Myślibórz, Dębno, Barlinek i Nowogródek Pomorski.

Na zdjęciach: Adam Fedorowicz i Barbara Rawecka – kandydaci na burmistrza gminy Chojna (fot. Józef Misiun).Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.