Reklama [góra]Za mieszkanie burmistrza ukarali gminęW związku z zamieszkiwaniem byłego burmistrza Adama Fedorowicza w Polsko-Niemieckim Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym przedłuży się okres trwałości projektu – poinformowała na sesji burmistrza Barbara Rawecka.

W budynku PNCKiS znajduje się mieszkanie komunalne, które zajmuje były burmistrz. Zachowanie trwałości projektu oznacza, że gmina Chojna nie może nic zmieniać ani na budynku „zarabiać”. Inwestycja, która kosztowała około 3 milionów złotych, od początku budziła kontrowersje, a z powodu nieprawidłowości gmina musiała zwrócić część dofinansowania. 

– Mało miła sprawa dotyczy projektu centrum polsko-niemieckiego w Krajniku (...). W związku z zamieszkiwaniem w centrum byłego burmistrza przez 18 miesięcy przedłuża się termin trwałości na 18 miesięcy (...), będziemy musieli spełnić wszystkie wymogi projektu do 2021 roku – powiedziała Barbara Rawecka. – To najmniejszy wymiar kary, ponieważ w tym zakresie mogliśmy otrzymać karę finansową i zwrotu środków.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.