Reklama [góra]Zabił dziką kaczkę na oczach dzieci. Do sądu trafił akt oskarżenia


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o niehumanitarne odebranie życia zwierzęciu.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzorowała postępowanie w tej sprawie. Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że na terenie jednej z posesji w Moryniu dzieci opiekowały się dziką kaczką, która z uwagi na trudności z lataniem nie mogła samodzielnie opuścić podwórza.

W dniu 21 kwietnia w Moryniu, działając wbrew przepisom ustawy o ochronie zwierząt, podejrzany znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad dziką kaczką w ten sposób, że rzucił nią i uderzył o ziemię, w wyniku czego spowodował u zwierzęcia ciężkie obrażenia wewnętrzne, w tym pęknięcie wątroby, następstwem czego był zgon zwierzęcia.

W wyniku przeprowadzonego badania sekcyjnego ustalono, że bezpośrednią przyczyną zgonu zwierzęcia było pęknięcie wątroby i wewnętrzny krwotok.

Podejrzany, który usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i jego uśmiercenia, przyznał się do tego czynu.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie / fot. pixabay

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.