Reklama [góra]


Polityczne transfery w powiecie


Trzy kluby powstały w Radzie Powiatu w Gryfinie  to klub radnych Inicjatywa Samorządowa, Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są już pierwsze „transfery”.

Klub PiS będzie składał się tylko z trzech radnych, choć do rady weszły cztery osoby z tych list. Przewodniczącą jest Joanna Kostrzewa, w skład wchodzą radni Tomasz Mirakowski i Zbigniew Szmaja (wszyscy z Gryfina). Do składu nie wszedł Bartosz Biegus (na zdjęciu u góry) z wybrany z okręgu obejmującego Stare Czarnowo, Widuchową i Banie. To najmłodszy radny tej kadencji, ma 26 lat, na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo. 

Na zdj. od lewej Joanna Kostrzewa i Zbigniew Szmaja
Swój klub utworzyła również Koalicja Obywatelska PO.N. Jego przewodniczącym jest Ewa Dudar, a w skład weszli Jerzy Zgoda, Teresa Sadowska, Hubert Andrych, Aleksandra Misiuna i Jerzy Domaradzki. 

Na zdj. od lewej Jarosław Przygoda i Roman Michalski
Największy w radzie jest dziewięcioosobowy klub Inicjatywy Samorządowej. Przewodniczącym jest Remigiusz Rzepczak, a klub tworzą radni z listy IS: Paweł Wróbel, Sławomir Terebecki, Wojciech Konarski, Aleksandra Zielińska, Jerzy Miler, Roman Michalski, Henryk Kaczmar oraz Jarosław Przygoda, który do rady wszedł z list KO PO.N.

Utworzyć klub może minimum trzech radnych. Oprócz Bartosza Biegusa bez klubu zostają również radni wybrani z listy SLD – Wojciech Długoborski i Michał Kozakiewicz. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.