Reklama [góra]


Potrzeba milionów na uratowanie szpitala w DębnieNa funkcjonowanie Szpitala Powiatowego w Dębnie potrzeba pilnie trzech milionów złotych. Rosnące zadłużenie placówki powoduje, że jak najszybciej musi tam zostać wprowadzony program naprawczy.

Na początku grudnia odbyła się Komisja Rozwoju Gospodarczego i Finansów w Dębnie. Głównym tematem była właśnie sytuacja szpitala – informuje lokalny portal edebno.pl. 

Krzysztof Prętnicki poinformował, że w momencie objęcia przez niego stanowiska prezesa spółki zadłużenie było na poziomie 2,3 miliona złotych i wzrastało o około 250 tys.zł miesięcznie. Sposobem na zatrzymanie rosnącego zadłużenia jest wprowadzenie programu naprawczego, w innym przypadku spółka będzie musiała ogłosić upadłość. 

– Szpital w Dębnie jest największym zakładem pracy w Dębnie. Jak zapobiec problemowi szpitala, aby nie doszło do najgorszego? Banki nie chcą ze szpitalem rozmawiać. NFZ zabezpiecza usługi czysto medyczne i nie ma mowy o inwestycjach, naprawach remontach. Sytuacja nie będzie lepsza, gdy nie będzie ustawowych rozwiązań. My sami jako szpital w Dębnie nie załatwimy tego problemu.  Na dzień dzisiejszy prośba, aby pochylić się nad problemami szpitala i zastanowić się, co dalej. Wystąpienia o środki finansowe są złożone do Gminy i do Starostwa – powiedział prezes Szpitala Powiatowego w Dębnie. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.