Reklama [góra]


Sybiracy spotkali się przy wigilijnym stole [foto]


W Związku Sybiraków tradycją są spotkania przy wigilijnym stole. Spotkanie opłatkowe to jedna z nielicznych możliwości spotkania się osób już wiekowych i schorowanych, które przez życie zostały mocno doświadczone. 

W piątek 14 grudnia w Restauracji Piastowska spotkali się członkowie Związku Sybiraków oddziału terenowego w Chojnie oraz osoby zaprzyjaźnione, które wspierają i współpracują ze stowarzyszeniem.

Wśród zaproszonych gości był między innymi zastępca burmistrza Marcin Pisanko, prezes Rol-Bud Jan Wójcik, właściciel firmy Multipol Piotr RzeczyckiZbigniew Kitlas czy też dyrektor SP2 w Chojnie Edyta Kalarus wraz z uczniami i opiekunką koła historycznego Wiesławą Koladyńską oraz Paweł i Katarzyna Sławińscy, właściciele portalu chojna24.pl oraz drukarni szybkidruk24.pl. Wszystkich przywitał Jerzy Kołączyk, który przewodzi nie tylko chojeńskim oddziałem, ale również jest prezesem wojewódzkim.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie od wielu lat współpracuje ze Związkiem Sybiraków. Właśnie dlatego dyrektor Edyta Kalarus i Wiesława Koladyńska zostały odznaczone Honorową Odznaką Sybiraka. Po przywitaniu i odmówieniu krótkiej modlitwy był czas na kosztowanie wigilijnych potraw i wspólne śpiewanie kolęd.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.