Reklama [góra]Jak mają segregować, skoro kosze są przepełnione? [foto]


Nie po raz pierwszy mieszkańcy niektórych rejonów Chojny mają problem z przepełnionymi koszami na śmieci. Kłopot tym razem dotyczy tzw. odpadów segregowanych. 

 Przesyłam kilka zdjęć przedstawiających stan pojemników na śmieci znajdujących się przy ulicy Sikorskiego 23 w Chojnie. Już przed świętami wysłałem dzieci, aby wyrzuciły odpady plastikowe do śmieci i nie miały gdzie tego zrobić z powodu przepełnionych pojemników. Do dnia dzisiejszego pojemniki nie zostały wywiezione. Być może publikacja informacji o tym na państwa portalu zmobilizuje PUK do wywożenia odpadów w odpowiednim czasie. Chciałbym przy tym zaznaczyć, że taka sytuacja nie występuje po raz pierwszy  napisał do nas w sylwestra Pan Mirosław. 

Zapytanie w tej sprawie przesłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Chojnie. W tym tygodniu udało nam się o problemach z odpadami porozmawiać z prezesem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. 

Wywozem odpadów segregowanych zajmuje się zewnętrzny podmiot  firma Eko Myśl z Myśliborza. W samej Chojnie pojemniki są opróżniane średnio dwa razy w miesiącu, ale są miesiące, gdy odbiór jest częstszy, tak jak np. w  grudniu. Według harmonogramu na ten rok, ostatni odbiór odbędzie się 30 grudnia. 

Nowy prezes PUK-u obiecał przyjrzeć się problemowi i w razie potrzeby zainterweniować w sprawie częstszego odbioru odpadów. Po wyjściu gminy Chojna z ZGDO wywozem odpadów komunalnych zajął się chojeński PUK (który wywozi śmieci zmieszane) i firma Eko Myśl (zajmuje się odpadami segregowanymi). 

Do sprawy w razie potrzeby będziemy wracać. fot. czytelnik Mirosław

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.