Reklama [góra]Zaśpiewali i zagrali charytatywnie dla Mikołaja. Publiczność nie zawiodła [foto] [video]


W sobotni wieczór 5 stycznia chojnianie mogli cieszyć się szczególnym wydarzeniem muzycznym – w kościele pw. Świętej Trójcy odbył się V Koncert Charytatywny. Publiczność nie zawiodła, przeciwnie, momentami brakowało miejsc w ławkach.

Koncert rozpoczął się punktualnie o godz. 16:00 i trwał przez ponad półtorej godziny. Na wspólne kolędowanie przybyły osoby w każdym wieku, a wśród wykonawców znaleźli się między innymi uczniowie szkół podstawowych, dzieci przedszkolne, kapela Rewir oraz indywidualni wokaliści. W kościele zabrzmiało wiele kolęd i pastorałek, również tych mniej znanych, na szczęście tekst każdego utworu wyświetlany był na ekranie i każdy mógł się przyłączyć do śpiewania.


Celem wydarzenia było nie tylko wspólne kolędowanie, lecz także zbiórka pieniędzy. Darowizny zostaną przeznaczone na rehabilitację kilkuletniego Mikołaja – chłopca zmagającego się z autyzmem.

Na tym jednak nie koniec. Świąteczny nastrój będzie można odczuć także jutro, w niedzielę 6 stycznia, ponieważ ulicami Chojny przejdzie niezwykle barwny Orszak Trzech Króli. Wyruszy on spod kościoła pw. Świętej Trójcy, tuż po mszy św., która zostanie tam odprawiona o godz. 12:00.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.