Były zastępca będzie kosztował gminę około 150 tysięcy złotych! [video]


Olbrzymie pieniądze musi wypłacić gmina Chojna dla byłego zastępcy burmistrza gminy Chojna Wojciecha Długoborskiego. Podczas sesji Barbara Rawecka poinformowała, że były zastępca za niewykorzystany urlop i inne świadczenia emerytalne będzie kosztował gminę i podatników ponad 150 tysięcy złotych...!


– To jest mniej przykra informacja, ale muszę Państwa poinformować. W związku z tym, że poprzedni zastępca Pan Długoborski został odwołany bez możliwości świadczenia pracy (...), dzisiaj podpisałam ekwiwalent za niewykorzystany urlop, kosztuje on gminę Chojna prawie 40 tysięcy złotych – poinformowała burmistrz Barbara Rawecka

Po zmianie władzy w Chojnie okazało się, że Wojciech Długoborski ma niewykorzystane prawie 90 dni urlopu wypoczynkowego. To jednak nie wszystkie koszty, która gmina będzie musiała ponieść. 

– Pan były zastępca poinformował nas, że nie podejmie pracy i w związku z tym, iż w połowie kwietnia osiągnie wiek emerytalny, na emeryturę przejdzie z gminy Chojna i dodatkowo będziemy musieli wypłacić Panu (Długoborskiemu – przyp. red.) odprawę emerytalną w wysokości sześciu miesięcznych wynagrodzeń, do tego jeszcze nagrodę jubileuszową. Ogółem to będzie kosztowało 115 tysięcy plus pochodne, czyli wszystko razem 150-160 tysięcy złotych – dodała burmistrz Rawecka. – W interesie Burmistrza jest przede wszystkim dbanie o dobro gminy. Dziwi mnie, iż tuż przed objęciem stanowiska przez nową Panią burmistrz poprzedni burmistrz podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z ówczesnym wiceburmistrzem Panem Długoborskim w takim trybie, tj. bez obowiązku świadczenia pracy. Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy jest jedynie uprawnieniem pracodawcy – nie jest on zatem zobligowany do jego zastosowania. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło w trybie 3-miesięcznego wypowiedzenia bez świadczenia pracy w momencie, gdy Pan Długoborski miał 88 dni zaległego urlopu wypoczynkowego. Skoro Panowie ustalili, że się rozstają, to w interesie Pana burmistrza i gminy winno być wysłanie pracownika na zaległy urlop w czasie okresu wypowiedzenia. Niestety tak się nie stało, dlatego gmina za błędne decyzje byłego burmistrza poniesie dodatkowe koszty. Pomijając fakt, iż gmina musi zapłacić za 3 miesiące nieświadczenia pracy przez wiceburmistrza, to dodatkowo zapłaci ok. 45 000 zł. za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Do oświadczenia Pana Długoborskiego o zamiarze przejścia na emeryturę należy doliczyć jeszcze 6-miesięczną odprawę emerytalną oraz 300% jubileuszówki. Łączny koszt zagrywki byłych włodarzy będzie kosztować gminę ok. 140.000 złotych, a przecież obaj przez tyle lat robili wszystko, co najlepsze dla dobra gminy – komentuje sytuację przewodniczący rady Radosław Karwan.

Wojciech Długoborski (na zdjęciu u góry) to obecnie radny Rady Powiatu w Gryfinie. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza