Osobowość Roku 2018: Dorota Bogdanowicz, czyli „Babka z Piasku” [video]


Poznaliśmy Osobowość Roku 2018. Laureatką IX edycji plebiscytu czytelników portalu Chojna24.pl została Dorota Bogdanowicz, czyli „Babka z Piasku”. 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Dorota Bogdanowicz, która prowadzi popularne miejsce noclegowe „Leśniczówka w Piasku” oraz posiada (prawdopodobnie) największą na świecie kolekcję długopisów. Aktywność Pani Doroty jest powszechnie znana w gminie Cedynia i nie tylko.

W naszym plebiscycie Pani Dorota zdobyła największą liczbę głosów w kategorii „Osobowość Roku”. Zapraszamy do obejrzenia wideo wywiadu.(powyżej na zdj.: Dorota Bogdanowicz ze statuetką oraz Przemysław Kaweński, redaktor naczelny portalu Chojna24.pl)

Zwą ją także „Babka z Piasku”. Otóż ta młoda kobieta mieszka w Piasku, ma 35 lat, obecnie zajmuje się córeczką, ale to nie przeszkadza jej w czynnym udzielaniu się. Można to zobaczyć na jej profilu na Facebooku. Dorota jest posiadaczką największej kolekcji długopisów reklamowych w Polsce, chyba koło 40 tysięcy, była pokazywana w telewizji polskiej niejednokrotnie, ale poza tym ma dobre serce, jest w szczecińskim stowarzyszeniu „motocykliści dla dzieci”. Od chyba około 10 lat w okresie świątecznym przebiera się w strój mikołajki i jeździ po szczecińskich szpitalach, a także czynnie uczestniczy w naszych chojeńskich mikołajach. Także wiem, że robiła sama paczki i była nieraz w domach ubogich na terenie gminy. Jest zaprzyjaźniona z dzieciakami z domu dziecka w Chojnie, jeździ, pomaga, robiła w zeszłym roku spotkanie u siebie, gdzie zaprosiła dzieci na popołudnie w swoim domu z grillem, zabawami itp. Nieraz jeździła z kołdrami i innymi darami do Chojny do naszego schroniska. Czynnie uczestniczy w akcjach charytatywnych, przekazuje fanty na WOŚP w Cedyni na licytacje. Dużo osób ją kojarzy z Festiwalu Dyni w Cedyni, gdzie jej strój ją wyróżniał – właśnie przebrana była za dynię. Jest to osoba uśmiechnięta, zarażająca pozytywną energia, jest szalona, z dystansem do siebie... Może warto ją dostrzec, informacje niektóre mam wybiorcze, może mało sprecyzowane, ale osoby, które są związane z tą osobą, może dopowiedzą, poprawią moje informacje. Nie wiem, czy to wystarczy na zgłoszenie na osobowość roku, ale warto zauważyć tę kobietę.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza