Pędził swoim BMW 218 km/h! Wyczyn pirata nagrał policyjny wideo-rejestrator [video]


Kierowca samochodu marki BMW pędził drogą ekspresową S3 z prędkością 218 km/h. Miał pecha, bo tuż za nim jechali funkcjonariusze policji w nieoznakowanym radiowozie z wideo-rejestratorem. 

Dozwolona prędkość w tym miejscu wynosiła 120 km/h, kierowca przekroczył ją aż o 98 km! Pirata drogowego zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. 


 Jak widać, na naszych drogach pojawiają się kierowcy za nic mający bezpieczeństwo. Na ich wyczyny za kierownicą nie pozostają obojętni myśliborscy policjanci. Główne trasy powiatu myśliborskiego nieustannie patroluje radiowóz z wideo-rejestratorem, którego kamera dokumentuje brawurowe wyczyny piratów  informuje st. asp. Jacek Poleszczuk


W związku z popełnionym wykroczeniem, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych.Prędkość pojazdu jest podstawowym elementem warunkującym długość drogi hamowania. Dotyczy to zarówno drogi przebytej w czasie określanym jako czas reakcji psychicznej i fizycznej kierowcy, zwłoki wynikającej z działania mechanizmów układu hamulcowego oraz właściwej drogi hamowania. Przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami na naszych drogach są szczególnie niebezpieczną i niestety nagminną formą nagannych zachowań kierowców. Większość z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, że przekroczenie limitu prędkości powoduje natychmiastowy wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza