Policjanci zapobiegli próbie samobójczejTo mógłby być tragiczny niedzielny poranek, ale dzięki szybkiej reakcji służb udało unikać się najgorszego. Nad ranem policjanci otrzymali wezwanie dotyczące próby samobójczej. 

W niedzielę 17 lutego ok. godz. 7:00 dyżurny KPP w Pyrzycach otrzymał informację, że na wiadukcie drogi szybkiego ruchu mężczyzna próbuje popełnić samobójstwo. Policjanci ruchu drogowego od razu pojechali na miejsce zdarzenia. Mundurowi musieli działać szybko, ponieważ mężczyzna stał za barierką ochronną i wychylał się na drogę S3.

Funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z mężczyzną. W trakcie prowadzonej rozmowy młody mężczyzna wyraźnie mówił, że ma dość życia i musi wreszcie z nim skończyć. Spokój policjantów i umiejętność prowadzenia takiej rozmowy spowodowały, że udało im się podejść do mężczyzny na tyle blisko, by, wykorzystując jego nieuwagę, chwycić go za odzież i wciągnąć z powrotem na bezpieczną stronę drogi.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów – asp. Kamila Węgielnika i mł. asp. Kamila Lewandowskiego – mężczyźnie nic się nie stało i został przetransportowany do szpitala na obserwację.


asp. Kamil Węgielnik- Policja Pyrzyce 


mł. asp. Michał Lewandowski- Policja Pyrzyce 

fot. KPP Pyrzyce
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza