Reklama [góra]Pomóż wybudzić Alusia


Sześcioletni Alek wraz z najbliższymi przebywał w czeskich Karkonoszach w miejscowości Czarna Góra. Sanki, na których zjeżdżał Aluś z tatą, niepostrzeżenie uderzyły w drzewo. 

Akcja ratunkowa została zorganizowana szybko. Aluś początkowo był przytomny, niewielki krwiak pojawił się w główce. Obserwowany, pod stałą kontrolą lekarską, pomimo tego rurka podczas kaszlu przemieściła się, dusząc chłopca. Zanim Alusia przeintubowano, doszło do zatrzymania akcji serca i niedotlenienia mózgu. Aluś od tego czasu przebywa w śpiączce. Wymaga ciągłej, regularnej rehabilitacji i wielokierunkowej stymulacji. Dzięki ciężkiej pracy Aluś stopniowo odzyskuje świadomość, jak również władzę nad własnym ciałem. Aluś ma pourazowe wodogłowie i czterokończynowy niedowład spastyczny wraz ze wzmożonym napięciem mięśniowym, które jest bardzo bólowe. Przykurcze stawów postępują wraz ze wzrostem masy ciała, dlatego robimy wszystko, by do tego nie doszło i nie skończyło się operacją. 

Dzięki lekom Aluś ma uśmierzony ból, a dzięki codziennej rehabilitacji przykurcze nie postępują. Aby Aluś mógł robić postępy, musi uczestniczyć w prywatnych turnusach przynajmniej 4 razy w roku. Tam rehabilitacja jest inna i bardziej intensywna oraz wielokierunkowa. Mama Alusia pochodzi ze Stargardu, tata z Bań. Rodzina mieszka w Stargardzie.

Pomóż nam obudzić Śpiocha, przekazując 1% podatku dla Alusia na leczenie i codzienną rehabilitację. 

KRS-0000308316 Aleksander Malinka M/94
Dzięki regularnej i ciężkiej pracy Aluś odzyskuje świadomość i władzę nad ciałem.

Numer konta Fundacji Złotowianka: 
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
W tytule przelewu wpisać należy: Darowizna na rzecz Aleksander Malinka, M/94

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.