Pył osadza się wszędzie, a tiry rozjeżdżają wąskie uliczki. Mieszkańcy protestują przeciwko fabryce [video]


Mieszkańcy Gryfina i Żabnicy mają dość działalności fabryki węgla drzewnego i brykietu. Funkcjonowanie Gryfskandu utrudnia im życie. W ostatnich dniach materiał w tej sprawie został wyemitowany przez telewizję Polsat. 

Z poszkodowanymi właścicielami mieszkań i domów rozmawiali dziennikarze Polsat News. Problem przybiera na sile, gdy na dworze wzmaga się silny wiatr. Cała okolica pokryta jest pyłem. Sama fabryka zapowiada zmiany, jednak nie wiadomo, kiedy one nastąpią. Pył to nie jedyny problem  po wąskich uliczkach poruszają się ciężarówki. 

Wojewódzki inspektor środowiska przeprowadził kontrolę, która wykazała naruszenia i przekroczenia norm emisji pyłu. Problemy miały mieć swój początek we wrześniu ubiegłego roku, a sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. 

Ludzie skarżą się również na wzmożony ruch ciężarówek przejeżdżających przez miejscowości wąską drogą. W ciągu całego dnia w okolicy przemieszcza się nawet sto samochodów ciężarowych.

 Gryfskand płaci w Gryfinie rocznie półtoramilionowe podatki. Chcemy rozmawiać z gminą i starostwem, musimy wiedzieć, czy to może wiązać się z uszczupleniem podatków dla gminy  powiedział Marek Zagórski, rzecznik prasowy Gryfskandu.


Źródło: Polsat News 
fot.: Interwencja Telewizja Polsat
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza