Reklama [góra]Radny wesprze fundację i za darmo rozliczy PIT-y mieszkańcom!


Z ciekawą inicjatywą wyszedł Bartosz Biegus, Radny Rady Powiatu w Gryfinie i Prezes Stowarzyszenia Nowe Perspektywy, który zaprasza mieszkańców na spotkania w celu udzielenia bezpłatnej pomocy w rozliczeniu deklaracji PIT. 

Udział w bezpłatnych poradach mogą wziąć mieszkańcy, którzy zadeklarują przekazanie 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego. W tym roku Bartosz Biegus planuję wesprzeć Stowarzyszenie Razem, które aktywnie promuję idee wolontariatu, prowadzi m.in. świetlicę środowiskową dla dzieci 
i młodzieży oraz wspiera podopieczną Fundacji Złotowianka, Klaudię Drwal z Glinnej, 16-latkę chorą od urodzenia na artrogrypozę wrodzoną. 

 Poświęcić 5 minut dla drugiego człowieka  tyle wystarczy, aby zrobić coś dobrego! – przekonuje Bartosz Biegus To średni czas, w jakim wypełnia się deklarację PIT, a tym samym pomaga podopiecznym fundacji oraz tym osobom, którzy mają trudności z samodzielnym rozliczeniem się z fiskusem.

W lutym spotkania odbędą się na terenie gminy Stare Czarnowo, skąd pochodzi inicjator akcji. Akcja potrwa do końca kwietnia, planowane są również spotkania w pozostałych miejscowościach gminy Stare Czarnowo, a także na terenie gminy Banie i Widuchowa. 

 Jeśli ktoś zechciałby włączyć się do naszej akcji, to zapraszamy do współpracyzachęca Justyna Łozowska, wolontariuszka i skarbnik Stowarzyszenia Razem. 

Harmonogram spotkań na miesiąc luty: 
  • 21 lutego (czwartek) – Kołbacz, Gminna Biblioteka Publiczna (godz. 17:00 – 20:00)
  • 23 lutego (sobota) – Żelewo, świetlica wiejska (godz. 10:00 – 12:00) 
  • 23 lutego (sobota) – Dębina, świetlica wiejska (godz. 12:30 – 14:30) 
  • 24 lutego (niedziela) – Glinna, świetlica wiejska (godz. 10:00 – 12:00) 
  • 24 lutego (niedziela) – Stare Czarnowo, świetlica wiejska (godz. 14:30 – 17:00).

Kontakt do organizatorów: 

Bartosz Biegus, tel. 535 888 873, e-mail: bartosz.biegus@gryfino.powiat.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.