Reklama [góra]


Rodzice i nauczyciele walczą o szkołę. Zorganizowano debatę w sprawie oświaty [video]W Szkole Podstawowej w Gogolicach odbyła się debata w sprawie przyszłości szkół, które władze gminy Trzcińsko-Zdrój zamierzają zlikwidować. 


W styczniu br. radni podjęli uchwałę o likwidacji szkół w Gogoliach i Stołecznej. Decyzja wzbudziła protest mieszkańców i rodziców. W poniedziałek 11 lutego w Gogolicach zorganizowano debatę, w której udział wzięli nauczyciele, rodzice, dyrekcja i władze gminy. W spotkaniu uczestniczył również Zachodniopomorski Kurator Oświaty i poseł na sejm RP Leszek Dobrzyński. 

Po naciskach ze strony mieszkańców, władze przedstawiły projekt pozostawienia w Gogolicach oddziałów klas 0-3. To nie pierwsza próba likwidacji szkół, dwa lata temu podobny pomysł miały poprzednie władze miasta. Politycy byli wtedy mocno krytykowani między innymi przez tych radnych, którzy w tym roku zagłosowali za likwidacją placówek. 

O reorganizacji oświaty w gminie Trzcińsko-Zdrój pisaliśmy również w artykule Czy dojdzie do likwidacji dwóch szkół? Zastępca burmistrza: Tak naprawdę chodzi nam o dobro dzieci.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.