Reklama [góra]Zachodni sąsiedzi wprowadzają ograniczenia na portalach społecznościowych


Na terenie Niemiec Urząd Ochrony Konkurencji wprowadził ograniczenia przetwarzania i pobierania danych na portalach społecznościowych.


Zakaz obejmuje najpopularniejsze serwisy: Instagram, Facebook, WhatsApp. Urząd zabronił między innymi gromadzenia danych z zewnętrznych stron internetowych, na przykład poprzez wykorzystywanie przycisku „Lubię to”.

Przepisy mają zostać wprowadzone w ciągu obecnego roku, jednak urzędnicy dają cztery miesiące do dostosowania się do nowych rzeczy dla firmy Marka Zuckerberga.

Według niemieckich władz amerykańska firma nadużywa swojej dominującej pozycji. Nasi zachodni sąsiedzi wyrazili nadzieję, że podobne przepisy zostałyby przyjęte w całej Unii Europejskiej.

Przedstawiciele Facebooka zapowiadają odwołanie się od decyzji niemieckiego sądu.

Reakcja „Lubię to” pod lupą?

Trwają również badania, czy przycisk „lubię to” pomaga w gromadzeniu przez Facebooka danych poza swoim własnym portalem. Ogniowi krytyki poddany został fakt, że aby korzystać z portalu, trzeba zgodzić się na cały pakiet zapisów o gromadzeniu danych.

Według statystyk już połowa naszego kontynentu korzysta z portalu społecznościowego Facebook lub aplikacji Messenger. W Polsce liczba użytkowników wynosi ponad szesnaście milionów.

Źródło: msn.com / tvp.info / pixabay.com / mobirank.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.