Reklama [góra]


Kolejne wybory w regionie unieważnione. Mieszkańcy pójdą ponownie do urn.


Wojewoda zachodniopomorski wydał dziś (tj. w poniedziałek 11 marca) zarządzenie w sprawie przeprowadzenia ponownych wyborów do Rady Gminy Widuchowa w okręgu wyborczym nr 12. 

Wybory odbędą się w niedzielę 28 kwietnia w okręgu nr 12 obejmuje takie miejscowości jak Pacholęta, Marwice i Czarnówko w gminie Widuchowa. 

Ponowne wybory to efekt wniesienia protestu wyborczego przez pełnomocnika KWW Anny Kusy Kłos. Na podstawie protokołu komisji liczącej głosy unieważnionych było 20 głosów na skutek nieostemplowania kart wyborczych. Tyle wynosiła różnica pomiędzy kandydatami. Komisarz wyborczy potwierdził stanowisko pełnomocnika w sprawie powtórzenia wyborów. Sąd na posiedzeniu w styczniu zarządził ponowne wybory, wyrok się uprawomocnił a wojewoda wydał zarządzenie w sprawie ponownych wyborów. 

Radną z tego okręgu została Maria Markowicz (KWW Julitty Nowak), która otrzymała 100 głosów. O mandat ubiegł się Zbigniew Pobereszko (KWW Anny Kusy Kłos), który otrzymał 80 głosów. Z chwilą uprawomocnienia się wyroku mandat radnego z tego okręgu wygasł. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.