Reklama [góra]


Są ochotnikami, ratują ludzkie życie i mienie. Mundury muszą prać we własnym zakresie


Problem utrzymania remizy strażackiej i umundurowania bojowego w Ochotniczej Straży Pożarnej został poruszony podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Mieszkowicach. Strażacy zwracają uwagę między innymi na to, że we własnym zakresie muszą prać mundury bojowe, które w związku z akcjami "wchłaniają" sporą ilość substancji szkodliwych.

- Jako strażacy poruszyliśmy temat utrzymania naszej jednostki a dokładnie obiektu jakim jest remiza w czystości, a także poruszyliśmy temat naszego umundurowania bojowego które od zawsze musimy prać we własnym zakresie. Zapytaliśmy się również Pana Burmistrza oraz radnych dlaczego Gmina nie może kupić wody w butelkach dla strażaków, którzy biorą udział w akcjach ratowniczo -gaśniczych? Zawsze praliśmy umundurowanie w domach, a od jakiegoś czasu w remizie w pralce zakupionej z własnych składek oraz przy ofiarności innych osób. Niestety nie stać nas na pralnie chemiczne ani a preparaty w których powinny być prane. Dlatego dalej pierzemy je w zwykłych proszkach a czystość w remizie utrzymujemy z chemii zakupionej przez nas osobiście z własnych składek. Na szczęście kilka osób usłyszało nasz apel i podarowało nam środki piorące oraz do utrzymania czystości w remizie. Może nie jest tego wiele ale zawsze nam to pomoże - mówi nam strażak z OSP Mieszkowice. 

Strażackie mundury powinny być prane aby pozbyć się z nich toksyn. Bieżąca działalność jednostek OSP jest finansowana z budżetów gmin. Niekiedy jednostki mogą wystąpić o środki zewnętrzne ale głównie są to pieniądze na zakup sprzętu czy umundurowania. 

Po tym jak problem został poruszony na sesji, kilka osób wsparło strażaków z Mieszkowic. 

- Chcieliśmy podziękować wszystkim osobą które nam w jakiś sposób pomagają finansowo lub rzeczowo w rozwój naszej OSP. Jeśli ktoś chciał by nas wesprzeć rzeczowo lub finansowo będziemy bardzo wdzięczni.  Nr konta: 889370-1033-2003-0200-0765-0003. W imieniu wszystkich Strażaków serdeczne podziękowania składa Naczelnik OSP Mieszkowice.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.