Świetny występ karateków na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego w Resku

W Hali Sportowej Zespołu Szkół w Resku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. Są to trzecie co do ważności zawody w Polsce organizowane pod patronatem Polskiego Związku Karate. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów karate z Chojny i Morynia.

W zawodach brało udział 238 zawodników z 31 ośrodków. Zawodnicy zmagali się w konkurencji kata, kumite oraz konkurencji WKF.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z powiatu gryfińskiego. 2. miejsce w kata zajął Daniel Gibowski, a 3. miejsce w kumite - Karolina Iwaniak (UKS Shodan Chojna). 1. miejsce w kumite zajęła Wiktoria Wiergowska, na drugim stopniu podium stanęli również Marcin Florczak (kumite), Kacper Matoszko (kumite) a 3. miejsce zajęła Vanessa Florczak (kumite) - wszyscy z UKS Karate Kyokushin Moryń.

Dla większości zawodników z nowym rokiem zmieniła się mocniejsza i bardzo obsadzona kategoria "junior" (16-17 lat ), w której uczestniczyli także zawodnicy, którzy nie skończyli 18 lat. Z nowym rokiem nowe doświadczenie. Trenerem Shodan Chojna jest Tomasz Gibowski a Karate Kyokushin Moryń - Piotr Kos.

Organizatorem Turnieju był Klub Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko przy wsparciu Gminy Resko. W uroczystościach uczestniczyli władze miasta Reska, powiatu oraz zaproszeni goście jak Wiceminister Sportu i Tyrystyki, Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Pani Halina Szymańska, Szef Sejmowej Komisji Obrony Narodowej RP Poseł Michał Jach, Sekretarz Generalny Światowej i Europejskiej Organizacji Karate, Wiceprezes Polskiego Związku Karate Shihan Andrzej Drewniak 9 Dan oraz Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate Sensei Andrzej Kłujszo i trener kadry narodowej Shihan Robert Wajgelt.

Wyjazd na zawody został sfinansowany z środków własnych oraz Gminy Chojna i Moryń. Zawodnikom gratulujemy sportowego ducha walki oraz wspaniałych wyników.