Reklama [góra]


W popularnej miejscowości wypoczynkowej powstanie kopalnia? Mieszkańcy są na nie!


W okolicach miejscowości Gądno w gminie Moryń ma powstać żwirownia. Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiedztwa. 


Kilka dni temu z naszą redakcją skontaktowali się mieszkańcy miejscowości, którzy o pomyśle stworzenia kopalni żwiru w pobliżu ich miejscowości dowiedzieli się... przypadkiem. W poniedziałek 25 marca w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie w tej sprawie. 

Na najbliższej sesji w porządku obrad znalazł się projekt uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. To pierwszy krok do rozpoczęcia procedury utworzenia kopalni. Na terenie około 59 hektarów mają znajdować się znaczne złoża kruszywa. Mieszkańcy są zdecydowanie przeciwni inwestycji. 

Gądno to popularna miejscowość turystyczna, każdego lata wiele osób przyjeżdża tutaj wypoczywać i korzystać z uroków plaży i jeziora. 

fot. ilustracyjne / archiwum

7 komentarzy:

 1. Jakie zdanie na ten temat ma pan Piątek i pani Potapińska?

  OdpowiedzUsuń
 2. W piątek Piątek ogłosi zwycięstwo. Pracuje nad radnymi i potrzebuje 8 na 15 głosów lub mniej jeśli wszystkich radnych nie będzie lub liczy na wstrzymanie się kilku osób bo to głosy za kopalnią. Jeśli wygra to ograł wszystkich, w tym swoich wyborców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Artykuł bez komentarza burmistrza Morynia ale przecież to on wnosi wniosek na sesję o zmiany planów aby uruchomić kopalnię żwiru.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś rada miejska w Moryniu głosuje uchwałę wniesioną przez burmistrza Piątka w sprawie uruchomienia procedury utworzenia 60ha kopalni żwiru w okolicy Gądna i jeziora Morzycko. Czy radni poprą pomysł burmistrza? Piątek wprowadził do rady 13/14 na 15 radnych i oczekuje poparcia wniosku inwestora z gminy Chojna, który jest rolnikiem z Godkową. Piątek początek kadencji zaczyna od kontrowersyjnej inwestycji, której nie przewiduje aktualne studium gminy oraz strategia rozwoju gminy uchwalona za jego poprzedniej kadencji.

  OdpowiedzUsuń
 5. jak chodzą słuchy ten rolnik z Godkowa jest słupem Niemca

  OdpowiedzUsuń
 6. chyba ze to pomyłka

  OdpowiedzUsuń
 7. Tylko czekać jak inwestor zaskoczy pana burmistrza ponownym wnioskiem ale już w formule brak zgody na zmiany to spotkamy się w sądzie.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.