Chojeńska "pułapka" na kierowców słynna w całej Polsce [video]


W tym miejscu doszło nie niezliczonej liczby kolizji i wielu niebezpiecznych sytuacji. Chojeńskie skrzyżowanie wzbudziło zainteresowanie nie tylko lokalnych kierowców... Chodzi o miejsce, gdzie krzyżują się dwie drogi krajowe - nr 26 i 31. Wielokrotnie w tym miejscu dochodzi do kolizji i wymuszeń pierwszeństwa, kierowcy mylnie odbierają zielone światło, które jest umieszczone nad przejściem dla pieszych, a ignorują znak "Ustąp pierwszeństwa" znajdujący się zaledwie kilka metrów dalej. 

O problemie pisaliśmy wielokrotnie, ostatnio w artykule Pomyłka kierowcy w tym miejscu prawie zawsze kończy się stłuczką. W tym miejscu aż się prosi o rondo lub reorganizację ruchu. To obiecuje od wielu lat Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W "pułapkę" wpadają nie tylko przyjezdni ale również miejscowi kierowcy. 

Na podstawie materiałów przygotowanych przez naszą redakcję oraz współpracę z naszą czytelniczką Natalią Orszulak, wideo o chojeńskim skrzyżowaniu wypuścił kanał "Stop Cham", który ma ponad 100 tysięcy subskrybentów. Film od soboty obejrzało już blisko 25 tysięcy internautów. 

Redakcja

3 Komentarze

  1. Przestańcie wypisywać bzdury o nie zliczonych wypadkach w tym miejscu! Jest tych zdarzeń nie wiele, a te które są, to są incydentalne i zdarzają się tylko i wyłacznie "dzięki" brakom w znajomości przepisów drogowych kierowców!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wystarczy że zamiast zielonego będzie tak jak kiedyś pomarańczowe pulsacyjne.

    OdpowiedzUsuń
  3. nie mam pojecia jaki jest problem na tym skrzyzowaniu.wystarczy dostosowac sie do znakow drogowych

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza