Jak wybrać van dla swojej firmy?


Pojazdy typu van są pojazdami uniwersalnymi. Dysponują dużą powierzchnią umożliwiającą transport różnych rzeczy, a przy tym nie są zbyt duże. Przy zakupie małego samochodu dostawczego pojawiają się pytania, jaki model spełni nasze oczekiwania i co zrobić, żeby koszty eksploatacji takiego pojazdu nie były zbyt wysokie? 

Poszukując małego dostawczaka na rynku wtórnym mamy ogromny wybór. Bez większych trudności znajdziemy pojazdy wielozadaniowe takie jak Renault Kangoo, kompaktowe vany czy pojazdy umożliwiające transport przedmiotów wielkogabarytowych. O czym trzeba pamiętać przeglądając ogłoszenia dotyczące sprzedaży vana? 

Duży nie znaczy lepszy 

Większości ludzi wydaje się, że im większy samochód, tym lepszy. W rzeczywistości jednak to nie jest prawda. Wręcz przeciwnie, większy pojazd może narazić nas na dodatkowe koszty. Mowa tutaj o wyższych kosztach eksploatacji, większym spalaniu i droższym ubezpieczeniu. Nic więc dziwnego, że większą popularnością cieszą się kompaktowe samochody dostawcze takie jak Peugeot Partner czy Volkswagen Caddy, a większe dostawczaki omijane są szerokim łukiem. 

Nowy czy używany? 

To odpowiedni moment by zastanowić się, do czego będzie służyć Ci pojazd i ile środków możesz wygospodarować na jego zakup. Jeśli Twój budżet nie jest zbyt duży a samochód ma służyć Ci do realizacji codziennych obowiązków w firmie transportowej - rynek wtórny stoi przed Tobą otworem. 

Na oględzinach wybranego pojazdu musisz mieć oczy i uszy szeroko otwarte, aby nic nie uszło Twojej uwadze. Bądź przygotowanym na to, że małe samochody dostawcze są zwykle intensywnie eksploatowane, więc większość oferowanych w ogłoszeniach pojazdów może mieć duży przebieg. Nieuczciwi sprzedawcy mogą próbować cofnąć licznik, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę. 

Jaki model wybrać? 

Jeśli interesuje Cię duży bagażnik i przestronne wnętrze postaw na Citroen Xsara Picasso. Wybierz model z końcówki produkcji, czyli wyprodukowany około 2009 roku. Wcześniejsze egzemplarze były bardziej awaryjne. 

Poszukujesz rodzinnego vana? Do gustu przypadnie Ci Ford Galaxy II, w którym z powodzeniem zmieści się nawet 7-osobowa rodzina. Niestety to auto nie należy do najtańszych, nawet gdy było już używane. 

Po zakupie vana od razu zaopatrz się w kompleksowe ubezpieczenie (np. https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance), które ustrzeże Cię od konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza