Reklama [góra]Jest problem z obsadą lekarską w karetce pogotowia


W stacji pogotowia ratunkowego w Chojnie jest problem z lekarzem. Od poniedziałku (tj. 1 kwietnia) zespół karetki specjalistycznej jest niekompletny. Skontaktowaliśmy się z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie i zadaliśmy pytanie, czy nie jest zagrożenie dla pacjentów. 

- Mamy przejściowe problemy z obecnością lekarza w karetce specjalistycznej w filii w Chojnie. Dwóch z pięciu lekarzy pełniących dyżury w karetce specjalistycznej w Chojnie z dniem 1. kwietnia 2019 r. zrezygnowało z pracy w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Problem z uzyskaniem obsady lekarskiej w specjalistycznych zespołach ratownictwa medycznego występuje w całej Polsce – z tym problemem borykają się stacje pogotowia w całym kraju i niestety problem ten stale narasta - informuje nas Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że zespół karetki specjalistycznej w ogóle nie wyjeżdża do zdarzeń. Cały czas dysponowany jest zespół podstawowy składający się z dwóch ratowników. 

- Staramy się pozyskać nowych lekarzy, ogłoszenia pojawiały się m.in. w prasie i biuletynach izb lekarskich, ale do tej pory żaden nowy lekarz nie zgłosił chęci pełnienia dyżurów w karetce specjalistycznej w filii w Chojnie. Nie ma to jednak wpływu na zabezpieczenie mieszkańców – w Chojnie cały czas funkcjonują dwa zespoły ratownictwa medycznego, które przez całą dobę wyjeżdżają do pacjentów i udzielają im niezbędnej pomocy. Ratownicy medyczni zatrudnieni w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie (w tym ci pracujący w filii w Chojnie) są świetnymi specjalistami, którzy stale poszerzają swoją wiedzę i umiejętności, są doskonale przygotowani do ratowania ludzkiego zdrowia i życia, dlatego mieszkańcy mogą spać spokojnie i czuć się bezpiecznie - dodaje Targaszewska - Pozostali trzej lekarze, którzy do tej pory pełnili dyżury w karetce specjalistycznej w filii w Chojnie, wciąż będą takowe dyżury pełnić. Pełna obsada karetki specjalistycznej w Chojnie pojawi się już dziś od godz. 15.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.