Pierwsza sesja z nowym systemem transmisji i głosowania [video]


Nowoczesny system transmisji obrad i głosowania uruchomiono w Chojnie. W czwartek 25 kwietnia odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej z wykorzystaniem systemu eSesja. 

Mieszkańcy w wygodny sposób mogą oglądać obrady na komputerach, smartfonach i tabletach poprzez profil gminy na YouTube. Transmisje są przeprowadzane na żywo, widzowie widzą w czasie rzeczywistym wyniki głosowań a podczas wypowiedzi pojawia się informacja z imieniem i nazwiskiem osoby, która zabiera głos. 

Pierwszym samorządem w powiecie gryfińskim, który miał kompletny system do przeprowadzenia transmisji i głosowania z sesji były gminy Banie oraz Gryfino.

Samorządy mają obowiązek transmisji obrad, nagrywania ich i udostępniania. Przepisy zostały znowelizowane w ramach ustawy mającej na celu "zwiększenie udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych". W naszym regionie tego obowiązku nie spełniła tylko gmina Moryń. 

Redakcja

2 Komentarze

  1. Ile to kosztowało i kto dostarczył ten system? Czy Chojna24 może to sprawdzić i podać informację w oficjalnym poście?

    OdpowiedzUsuń
  2. Musieli ogłosić przetarg ba zakup takiego częścią, w BIP są pewnie dokumenty

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza