Reklama [góra]Ponowne wybory w Widuchowej w najbliższą niedzielę


W gminie Widuchowa odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy. W niedzielę 28 kwietnia do urn wyborczych ponownie pójdą mieszkańcy okręgu nr 12, który obejmuje takie miejscowości jak Pacholęta, Marwice i Czarnówko w gminie Widuchowa. 

O mandat radnego będzie ubiegać się dwójka kandydatów, tych samych, którzy rywalizowali ze sobą jesienią. Maria Łucja Markowicz to 65-letnia kandydatka mieszkająca w Pacholęcie i zgłoszona przez KWW Julitta Małgorzata Nowak. Drugim kandydatem jest 64-letni Zbigniew Pobereszko z Czarnówka zgłoszony przez KWW Anny Kusy-Kłos. 

Ponowne wybory to efekt wniesienia protestu wyborczego przez pełnomocnika KWW Anny Kusy Kłos. Na podstawie protokołu komisji liczącej głosy unieważnionych było 20 głosów na skutek nieostemplowania kart wyborczych. Tyle wynosiła różnica pomiędzy kandydatami. Komisarz wyborczy potwierdził stanowisko pełnomocnika w sprawie powtórzenia wyborów. Sąd na posiedzeniu w styczniu zarządził ponowne wybory, wyrok się uprawomocnił a wojewoda wydał zarządzenie w sprawie ponownych wyborów. 

Radną z tego okręgu została Maria Markowicz (KWW Julitty Nowak), która otrzymała 100 głosów. O mandat ubiegł się Zbigniew Pobereszko (KWW Anny Kusy Kłos), który otrzymał 80 głosów. Z chwilą uprawomocnienia się wyroku mandat radnego z tego okręgu wygasł.

1 komentarz:

  1. tylko Marysia a pseudo dyrektor niech zajmie sie praca a nie weszeniem

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.