Reklama [góra]Pościg przy granicy. Ranny policjant czuje się dobrze. Sprawca zatrzymany


Kolejna osoba została zatrzymana w sprawie wczorajszego pościgu za skradzionym autem, które dodatkowo potrąciło policjanta. Od rana w lasach w okolicach Cedyni policjanci prowadzili obławę. 

We wtorek 2 kwietnia około godziny 9:30 niemieccy policjanci prowadzący wspólne działania ze strażą graniczną, w miejscowości granicznej Hohenwutzen próbowali zatrzymać do kontroli dwa pojazdy - Volkswagena Tiguana i Volkswagena Golfa. Kierowcy pojazdów nie reagowali na sygnały, użyto kolczatki. Tiguana udało się zatrzymać, kierujący Golfem uciekł, wcześniej potrącił policjanta, który trafił do szpitala. 

W Tiguanie znajdowało się dwóch polaków w wieku 19 i 20 lat. Volkswagen Golf przekroczył granicę w Osinowie Dolnym, w lesie złodzieje prawdopodobnie próbowali wymienić przebite opony, nie zdążyli, porzucili auto i uciekli. 

Już wczoraj otrzymywaliśmy nieoficjalne informację o tym, że jedno z aut mogło pochodzić z Dębna. Inne na pewno zostało skradzione w Dolnej Saksoni - tę informację potwierdziła nam niemiecka policja. Jak podaje Radio Szczecin, we wtorek w godzinach wieczornych doszło do zatrzymania jednej osoby na terenie gminy Myślibórz. 

Jeszcze we wtorek w komunikacie, który otrzymaliśmy od biura prasowego niemieckiej policji, informowano o poważnych obrażeniach funkcjonariusza. Jego stan jest jednak stabilny i nie zagrażający życiu. 

fot. TVN24

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.