Szkoła Podstawowa w Stołecznej szkołą niepodległej


Takim prestiżowym wyróżnieniem może pochwalić się Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok 2018 Rokiem dla Niepodległej. Z tej okazji Związek Harcerstwa Polskiego wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej zorganizował Ogólnopolski Konkurs „Szkoła Niepodległej, który trwał od 1 września 2017 do końca grudnia 2018 roku. Zgłosiło się do niego 400 szkół i przedszkoli z całego kraju,
ale zaledwie 215 udało się przejść symboliczny szlak. Z województwa zachodniopomorskiego to zaszczytne miano otrzymało 5 placówek. 

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej przeszła symboliczną „wędrówkę” po miano „Szkoły Niepodległej” wyznaczoną szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg  do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności. Zdobyła 5 odznak będących potwierdzeniem „wędrówki” po miano Szkoły Niepodległej.To przedsięwzięcie realizowali nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice oraz lokalna społeczność. Wszyscy podjęli trud „wędrówki” i zrealizowali zadania programu ZHR Niepodległa 1918-2018. 

Szkoła otrzymała certyfikat, pamiątkową tablicę oraz zestawy książek. Dziękujemy Rodzicomi Lokalnej Społeczności za udział w zaplanowanych działaniach. 

Dyrektor i Nauczyciele
SP w Stołecznej
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza