Szpital w Dębnie prosi o datki na zakup leków a nawet wody i energii elektycznej


Dramatyczny apel wystosowali pracownicy Szpitala Powiatowego w Dębnie na swojej stronie. Proszę o pomoc finansową na zakup leków, materiałów opatrunkowych, żywności, środków czystości, pranie, wodę, energię elektryczną, transport chorych oraz badania laboratoryjne. Jednym słowem placówka jest bankrutem, a "światełka w tunelu" nie widać. 

Długi szpitala to około 9 milionów złotych. Pieniędzy brakuje już nawet na wynagrodzenia dla lekarzy, pielęgniarek i pozostałych pracowników. Rocznie leczy się tu około 5 tysięcy pacjentów. Personel liczy jeszcze 220 osób. 

Na stronie szpitala w portalu społecznościowym Facebook został opublikowany apel do pacjentów i mieszkańców z prośbą o pomoc finansową i przekazywanie darowizn. 

SZPITAL W DĘBNIE im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty zwraca się do Państwa o pomoc finansową.

Pieniądze potrzebne są na zakup leków, materiałów opatrunkowych, żywności, środków czystości, pranie, wodę,
energię elektryczną, transport chorych oraz na badania laboratoryjne.

Szpital wyczerpał już wszelkie inne możliwości pozyskania pieniędzy na wyżej wymienione potrzeby. Do chwili obecnej udało się zatrzymać w szpitalu niezbędnych lekarzy oraz pielęgniarki i świadczyć usługi zdrowotne na właściwym poziomie. Rocznie hospitalizowanych jest ponad 5 tysięcy pacjentów i udzielanych jest 48 tysięcy świadczeń medycznych.

Dysponujemy oddziałami: wewnętrznym, chirurgicznym, położniczo-ginekologicznym, neonatologicznym, jedynym w tej części województw zachodniopomorskim i lubuskim oddziałem dziecięcym, blokiem operacyjnym, zakładem opiekuńczo-leczniczym oraz izbą przyjęć. Działa pomoc świąteczno-nocna.

Proces leczenia wspierany jest przez szpitalne poradnie specjalistyczne takie jak: chirurgiczna, gastroenterologiczna, onkologiczna, kardiologiczna, ginekologiczna, geriatryczna, urologiczna, laryngologiczna oraz RTG, pracownia endoskopii, badań wysiłkowych USG, sterylizację, aptekę.

W ramach działalności pomocniczej prowadzimy prosektorium.

Świadczone są usługi w zakresie rehabilitacji.

Bez wsparcia finansowego wszystkich ludzi dobrej woli mieszkańcy Miasta i Gminy Dębno, Powiatu Myśliborskiego oraz powiatów i gmin ościennych będą szpitala pozbawieni.
Najbardziej na likwidacji szpitala stracą ludzie starsi, biedni oraz dzieci.

Żeby do tego nie dopuścić Zarząd Szpitala postanowił zwrócić się do Państwa o przekazanie jakiejkolwiek kwoty pieniędzy na miarę Państwa możliwości, traktując to jako ostatnią deskę ratunku.

Liczymy na zrozumienie i hojność wszystkich którym na sercu leży życie i zdrowie ich samych oraz ich najbliższych.

Szpital w Dębnie w przyszłym roku obchodzić będzie STULECIE swojego istnienia. Przetrwał dużo trudniejsze i biedniejsze czasy.

W hierarchii ważności dla wspólnoty jaką tworzymy nie ma rzeczy ważniejszych niż życie i zdrowie a te bardzo zależą od szpitala. Czy będzie on istniał zależy od nas. Nie możemy oddać losu szpitala przypadkowi, godzić się na niemoc i bierność.

Zadłużenie szpitala to problem wieloletni i nie dotyczy wyłącznie naszego szpitala lecz wszystkich szpitali powiatowych.

Raz zlikwidowany szpital już nigdy nie powstanie na nowo a możliwe, że leczyć tu będzie podmiot prywatny i to tylko pacjentów których leczenie będzie się opłacać oraz tych których będzie na to stać.

Mamy wybór czekać, chorować i umrzeć czy działać, być zdrowym i żyć.

Konto przyszpitalnej fundacji „SAMARYTANIN”
Numer konta: GBS w Barlinku
13 8355 0009 0024 2820 2000 0001 
DZIĘKUJEMY
Redakcja

6 Komentarze

 1. To masz "kochany" PIS nie daje też na szpitale?. Dzieci robić i krowy hodować tego będą nas uczyć.500+.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze żeby te konowały zbankrutowały won z wami!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic nie wpłacać na tą wykańczalnie ludzi czas by padł ten pseudoszpital!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo 38 r.ż jestem bardzo zadowolona z obsługi szpitala. Byłam tam 5 razy poddawana zabiegom i operacjom i o dziwo nikomu nie dałam w łapę a żyję. Moja rodzina również korzysta z ich pomocy. Może nie wszyscy lekarze są ok ale nie warto oceniać książki po okładce. Jestem z niego bardziej zadowolona niż z Gryfina

   Usuń
 4. Wreśćie padną najgorszy szpital na świećie w Afryce lepiej leczą

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby zamknęli ten szpital jak najszybciej przynajmniej będziemy mieli szansę że nas karetka zawiedzie do prawdziwego szpitala

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza