Zorganizowali świąteczne spotkanie dla ubogich i samotnych [foto]


Święta z Ubogimi przygotowywane przy Parafii Świętej Trójcy stały się w Chojnie piękną tradycją, w którą angażuje się coraz więcej osób.


W poniedziałek 22 kwietnia, w drugi dzień świat, przy wielkanocnym stole spotkało się ponad 50 osób - samotnych, chorych, w trudnej sytuacji materialnej z Chojny i okolic oraz członkowie parafialnego Koła Caritas i Wspólnoty Sant’Egidio, by wspólnie świętować Wielkanoc. 

Było to możliwe dzięki współdziałaniu bardzo wielu osób, które podzieliły się pysznymi potrawami, wypiekami, własnym czasem… czyli po prostu sercem. Nie sposób zliczyć ich wszystkich, tylko przy bezpośrednim przygotowaniu uroczystości pracowało kolejne 50 osób. 

Nic dziwnego, że przy tym niezwykle radosnym stole mylił się ten, kto służył z tym, komu służono. Gości przywitał ks. proboszcz Janusz Mieszkowski, podkreślając, że te świąteczne spotkania nie mogą nie być kontynuowane. 

Wielkanocne życzenia złożyła uczestnikom także pani burmistrz Barbara Rawecka, która też zauważyła, jak bardzo są to spotkania jednoczące mieszkańców naszego miasta. Budują one prawdziwe więzi przyjaźni, które - mamy nadzieję - czynią Chojnę coraz piękniejszą i gościnną, bo pełną ludzi, którzy się po prostu lubią.


Redakcja

1 Komentarze

  1. o znowu widzę wśród faktycznie ubogich potrzebujących mojego szwagra pijaka i nieroba, który zostawił dzieci i żone bo ważniejsza dla niego była wóda i kochanka gonić takich co idą po to aby nażreć się z adrmoche

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza