Dobrze dobrany pierścionek gwarantuje udane zaręczyny! Sprawdź, jak go znaleźć


Chwila zaręczyn to jeden z najważniejszych momentów w życiu pary zakochanych. Wtedy bowiem oboje potwierdzają, że chcą być razem na zawsze i obwieszczają ten fakt całemu światu. Ukoronowaniem oraz nieodłączną częścią oświadczyn jest specjalnie wybrany pierścionek, który mężczyzna wręcza kobiecie. Stoi jednak przed nim trudne zadanie: w naszej kulturze przyjmuje się, że pytanie o małżeństwo ma okazać się dla kobiety mniejszą lub większą niespodzianką. I chociaż wiele par wybiera już pierścionek zaręczynowy wspólnie, warto znać kilka zasad, które pomogą przyszłemu narzeczonemu w podjęciu decyzji. 

Jaki kamień wybrać? W przypadku pierścionka zaręczynowego postaw na brylant 

Jeśli nie do końca znasz różnicę między brylantem a diamentem, podpowiadamy: brylant to w rzeczywistości oszlifowany w określony kształt diament. Jest więc uosobieniem elegancji, kobiecości i szczerości łączącego Was uczucia. Dodatkowym faktem przemawiającym za wyborem właśnie tego kamienia jest jego trwałość. Diamenty i brylanty są najtwardszymi materiałami na świecie, zatem nic nie może ich nawet zarysować. Wybór pierścionka zaręczynowego z opisywanym kamieniem będzie więc pięknym symbolem niezniszczalnej miłości. Czy musi być drogi? Niekoniecznie. Wszystko zależy od rodzaju szlifu, koloru i czystości danego kamienia. Na przykład oferta sklepu internetowego Jast pokazuje, że można znaleźć elegancki i stylowy pierścionek zaręczynowy w atrakcyjnej cenie. 

Złoto czy srebro: oto jest pytanie. Istnieje kilka możliwości wyboru 

Tradycyjnie przyjętym kruszcem wchodzącym w skład pierścionka zaręczynowego jest żółte złoto. Co prawda doskonale komponuje się z czystym blaskiem brylantu, lecz może się zdarzyć, że nie trafi ono w gust Twojej wybranki. Jeżeli chcesz mimo wszystko wybrać ten metal szlachetny ze względu na jego wytrzymałość, zdecyduj się na białą odmianę. Z wyglądu przypomina srebro, ale zachowuje wszystkie właściwości najcenniejszego kruszcu. Przyszła narzeczona uwielbia wszelkie modowe nowinki? Z pewnością spodoba jej się model w dwóch kolorach złota: białym i żółtym. 

Biżuteria dobrana do stylu, czyli jak sprawić, by pierścionek się spodobał 

Wbrew pozorom pierścionki zaręczynowe nie oznaczają jedynie obrączki z żółtego lub białego złota z osadzonym w centralnej części pojedynczym diamentem. Wybór jest ogromny i nie ma żadnego problemu, żeby wybrany model idealnie współgrał z oczekiwaniami narzeczonej. Wystarczy zorientować się, jaką biżuterię nosi ona na co dzień. W tym celu możesz ją dyskretnie poobserwować. Czy w ogóle lubi kosztowności? W sklepie jej oczy wędrują do klasycznych wyrobów, kocha subtelne dodatki? Zatem ucieszy się z delikatnego diamentu. A może uwielbia ekstrawaganckie wzory i nieoczywiste kolory? Dla niej idealne okażą się rubiny, szmaragdy albo szafiry w sąsiedztwie brylantów lub nowoczesna forma pierścionka: obrączka wysadzana kamieniami szlachetnymi.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza