Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja w Moryniu [foto]


"Komu potrzebna jest historia?" - pod takim hasłem, we wtorek 30 kwietnia br., na Placu Wolności w Moryniu miała miejsce „majówka” z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Narodowego Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniami okolicznościowymi Burmistrza Morynia Józefa Piątka, Dyrektora Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztofa Jaza, księdza wikarego Pawła Obsta oraz księdza proboszcza ppłk. Andrzeja Lemieszki. Pod obeliskiem upamiętniającym 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę delegacje przedstawicieli władz Morynia, Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu oraz dyrekcji i młodzieży ZS w Moryniu złożyły wiązanki kwiatów.

I tak jak w poprzednich latach, również i w tym roku burmistrz Morynia uroczyście wręczył pierwszoklasistom flagi państwowe. W części artystycznej wystąpił młodzieżowy chór Zespołu Szkół w Moryniu pod kierownictwem Ilony Włodarczyk, natomiast wiersze patriotyczne zaprezentowały dzieci z klas I-ych Szkoły Podstawowej w Moryniu i oddziału w Witnicy (wychowawcy Katarzyna Dudek i Kamila Tomala). Organizatorzy nie zapomnieli również o dorosłych, wśród których rozlosowano flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Zamierzeniem organizatorów było uzmysłowienie dzieciom, młodzieży i wszystkim przybyłym na uroczystość mieszkańcom gminy, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu w/w święta, jak ważnym symbolem jest flaga narodowa i godło państwowe, jakie znaczenie w historii naszego kraju miała Konstytucja 3 Maja z 1791 roku, i wreszcie wskazanie najmłodszym pięknych postaw patriotycznych. 

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza