Gmina nie chce oddać szpitala prywatnemu holdingowi? Burmistrz wydaje oświadczenie


Czy prywatny holding przejmie szpital w Dębnie? Przeciwny takiemu rozwiązaniu wydaje się być burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki. Wszystko wskazuje na to, że rozmowy prowadzi większościowy udziałowiec spółki, czyli powiat myśliborski. 

O tym, że przejęciem placówki zainteresowana jest Grupa Nowy Szpital napisaliśmy w kwietniu w artykule Prywatny holding przejmie szpital? Trwają rozmowy. Temat lecznicy w Dębnie znalazł się już nawet na antenie ogólnopolskich mediów. Szpital jest mocno zadłużony, brak znalezienia rozwiązania problemu może doprowadzić do jego zamknięcia. 

Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki wydał oświadczenie w sprawie ostatnich doniesień dotyczących rozmów z holdingiem Grupa Nowy Szpital S.A., jego treść publikujemy poniżej:

Informuję, że nie brałem i nie zamierzam brać udziału w rozmowach z prywatną spółką w sprawie przejęcia Szpitala w Dębnie. Zarząd Powiatu prowadzi takie rozmowy na co nie ma zgody mojej, ale przede wszystkim Pracowników Szpitala i Mieszkańców naszej gminy. Obecna sytuacja Szpitala jest bliska pozytywnego rozwiązania przy wzajemnym współudziale powiatu i gminy bez konieczności sprzedaży udziałów prywatnej firmie. W czwartek, 2 maja, na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników podpisaliśmy z panem Starostą akt notarialny, który powoduje, że na dniach do Szpitala trafi 1 mln złotych. Dodatkowo chcę poinformować, że po interwencjach zwiększony został przez NFZ ryczałt dla naszego szpitala o prawie 0,5 mln zł. Szpital otrzymał też świadczenia pozaryczałtowe za tzw. nadwykonania za pierwszy kwartał obecnego roku w kwocie ponad 200 tys. zł. Dodatkowo złożyłem panu Staroście bardzo konkretną propozycję jednorazowego, całkowitego oddłużenia Szpitala jeszcze w tym roku i definitywne ustabilizowanie jego sytuacji finansowej. Sytuacja zmierza w dobrym kierunku. To, czego Szpital teraz potrzebuje to zastosowania naczelnej zasady lekarskiej: „primum non nocere” – „po pierwsze - nie szkodzić”. Każde zaś negatywne komentarze i polityczne zagrywki Szpitalowi w żaden sposób nie służą. Dlatego też dziękuję bardzo tym, którzy sumiennie, rzetelnie i w ciszy pracują, aby pomóc w ustabilizowaniu sytuacji Szpitala.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza