Kolarze rywalizowali tym razem na zawodach XC w Gorzowie Wielkopolskim [foto]

W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się trzecie zawody z serii Zachodniej Ligi MTB. Tym razem kolarze ścigali się w formule XC - na bardzo trudnym terenie musieli pokonać kilka pętli o długości 3,6 km.

Trasa była mocno interwałowa, miała około 200 metrów przewyższeń na jednej pętli. Zawodnicy w kategorii MEGA musieli przejechać pięć pętli, z kolei z MINI - cztery. Nie wszyscy przejechali wszystkie okrążenia, wyścig kończył się w momencie gdy ukończył go pierwszy zawodnik.

Na dystansie MEGA, który ostatecznie liczył 19 kilometrów zwyciężył Grzegorz Grabarek z czasem 43 minuty i 24 sekundy. Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazł się Filip Hasse z Gryfina (czas 00:45:27). Na tym dystansie ścigał się również Jan Kozłowski z Bike Team Chojna (1:12:47), który zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Startował również ksiądz Marian Augustyn z Morynia (1:13:38).

Na trasie MINI zwyciężył Patryk Janiszewski (0:47:50). Na podium w swojej kategorii wiekowej stanął Ariel Kozłowski z Bike Team Chojna (0:53:12). Na dystansie ścigali się również Paweł Sławiński (1:01:36), Igor Klęczar (1:03:57) z BTC i Agnieszka Kujawska z Chojny (1:11:23).

Na dystansie P0 (rodzic + dziecko) rywalizował duet Katarzyna Sławińska i Karol Sławiński. Trasę o długości 6,4 km pokonali w czasie 13:13 z Bike Team Chojna.