Kontrole Społecznej Straży Rybackiej przynoszą efekty


Sezon wędkarski w pełni tym samym nad wodę przybywają rzesze miłośników wędkarstwa a to powoduje wzmożone patrole Społecznej Straży Rybackiej. Kwiecień i początek maja to czas, kiedy powiatowe struktury SSR prowadziły i prowadzą zmasowane kontrole na zbiornikach wodnych PZW i Regalicy. 

Na przestrzeni chociażby kilkunastu ostatnich dni strażnicy dokonywali kilkudziesięciu kontroli dziennie. W ostatnim czasie patrole prowadzone są w asyście Policji i Państwowej Straży Rybackiej, co oznacza dla wędkujących nieposiadających stosownych zezwoleń bądź nieprzestrzegających regulaminów mandaty karne czasami nawet kilkusetzłotowe. Na przełomie kwietnia i maja jak informuje Komendant powiatowych struktur SSR Gryfino Piotr Nosul, Policja i PSR, ukarały wędkarzy mandatami karnymi na łączną wartość kilku tysięcy złoty. Dla przykładu tylko 29 kwietnia skontrolowano 44 osoby i wystawiono 7 mandatów na kwotę 900 zł.

Jednostka SSR na co dzień stacjonująca w Chojnie liczy obecnie 23 strażników i jak mówi Piotr Nosul, - chojeńskie struktury to mieszanka rutyny z młodością, co przekłada się na rzetelność i skuteczność wykonywanych obowiązków strażnika co niezmiernie cieszy. Jak podkreśla komendant -wędkarze sami zauważają, że na przestrzeni ostatnich lat nie pamiętają, aby wody powiatu gryfińskiego były tak często kontrolowane a patrole SSR były tak liczne. Konsekwencja działań patrolowych w górnej mierze przyczynia się do hamowania potencjalnych zjawisk kłusownictwa wśród wędkarzy podkreśla komendant. Ale jak zaznacza - w najbliższym czasie w łączonych patrolach z Policją i PSR położymy duży nacisk na wędkarzy, którzy w obrębie swojego stanowiska wędkować będą w towarzystwie śmieci – co w konsekwencji sprowadza się do ukarania wędkującego mandatem karnym. Wszystko to ma na celu uprzątnięcie brzegów naszych jezior i rzek, co jest zmorą naszych czasów i brakiem poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne - kończy Piotr Nosul.

źródło: pzwodra

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza