Ktoś podrobił jej podpis na umowie kupna - sprzedaży pojazdu


Mieszkanka powiatu gryfińskiego powiadomiła policję o tym, że nieznana osoba dokonała podrobienia jej podpisu na umowie kupna - sprzedaży samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. 

Postpowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie. Do zdarzenia miało dojśc 7 maja w Nowych Brynkach (gmina Gryfino). 37-latka powiadomiła o popełnieniu przestępstwa z artykułu 270 kodeksu karnego.

Art. 270. Fałszowanie dokumentu i używanie go za autentyczny
§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.
§ 2a. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

fot. ilustracyjne / pixabay
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza