Napadł na bar z kebabem. Ukradł 1000 złotych. Grozi mu nawet 15 lat więzienia


Sprawca wszedł do baru z kebabem trzymając w ręku kij bejsbolowy, wcześniej rozpylił gaz pieprzowy. Sterroryzował obsługę i zażądał pieniędzy. Z kasy ukradł kwotę 1000 złotych. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w środę 15 maja w jednym z lokali gastronomicznych w Gryfinie. Sprawca został zatrzymany przez policję a na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gryfinie, Sąd Rejonowy zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. 

- Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. Z dokonanych dotychczas ustaleń wynika, że w dniu 15 maja 2019 r. do jednego z lokali gastronomicznych mieszczących się w centrum Gryfina wszedł zamaskowany mężczyzna, posiadający przy sobie kij bejsbolowy oraz pojemnik z gazem pieprzowym. Następnie podejrzany zażądał wydania pieniędzy grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia oraz prezentując przy tym kij bejsbolowy. Ponadto sprawca rozpylił gaz pieprzowy, a następnie zabrał kwotę 1000 zł - tłumaczy Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został zatrzymany. Następnie na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia na podstawie art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

fot. ilustracyjne / źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecin
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza