Napad w mieszkaniu. Złodzieje ukradli 600 złotych, teraz grozi im nawet do 12 lat więzienia


Kobieta i mężczyzna weszli do jednego z mieszkań, sterroryzowali i pobili właściciela a następnie ukradli pieniądze w kwocie 600 złotych. Sprawcy rozboju zostali zatrzymani przez policję. Grozi im nawet do 12 lat więzienia. Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko kobiecie i mężczyźnie podejrzanym m. in. o to, że: w dniu 17 lutego 2019 r. w mieszkaniu położonym w jednej z miejscowości na terenie gminy Barlinek, działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim użyciu przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez uderzanie go pięściami po głowie i przytrzymywaniu za ręce, doprowadzili go w ten sposób do stanu bezbronności, a następnie – po obszukaniu odzieży pokrzywdzonego – dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 600 zł, tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 kk i inne,

Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu. Jak ustalono w dniu 17 lutego 2019 r. pokrzywdzony spotkał się ze kilkoma znajomymi wspólnie z którymi spożywał alkohol. W pewnym momencie dwoje oskarżonych – kobieta i mężczyzna – zaczęli domagać się od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, a następnie agresywny mężczyzna uderzył kilkukrotnie pokrzywdzonego pięścią w głowę, kobieta zaś przytrzymywała pokrzywdzonego za rękę uniemożliwiając mu tym samym obronę. Po chwili napastnicy zabrali pieniądze jakie pokrzywdzony miał przy sobie, obszukując uprzednio jego ubranie.

Ustalenia śledztwa pozwoliły m. in. dodatkowo na przedstawienie podejrzanemu mężczyźnie zarzutu wywierania wpływu na pokrzywdzonego, poprzez grożenie mu pozbawieniem życia, w przypadku zgłoszenia na Policji faktu dokonania rozboju tj. czyn z art. 245 kk.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji, sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. Na wniosek prokuratora zostali oni następnie tymczasowo aresztowani. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Za zarzucany podejrzanym m. in. czyn z art. 280 § 1 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12.

fot. ilustracyjne / archiwum
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza