Wystartował maturalny maraton


W poniedziałek 6 maja o godzinie 9.00 maturzyści rozpoczną swój egzamin. Na pierwszy ogień - język polski. Część pisemna przeprowadzana będzie do 23 maja, część ustna od 6 do 25 maja (część ustna egzaminu z języka polskiego i języków mniejszości narodowych w nowej formule będzie przeprowadzana od 9 do 22 maja, z wyjątkiem 12 i 19 maja).

Maturzyści swój rok szkolny zakończyli w piątek 26 kwietnia. Egzamin maturalny to jeden z ważniejszych w życiu. Jego wyniki pozwolą wyższym uczelniom zadecydować kto zostanie przyjęty a kto np. będzie na liście rezerwowej.

Według MEN, do tegorocznych matur przystąpi blisko 270 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących oraz techników - Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – 154 881 osób (57,5% zdających), geografia – 71 551 osób (26,6% zdających), matematyka – 61 404 osoby (22,8% zdających) i język polski – 56 448 osób (21,0% zdających) -  Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00, druga - o 14:00.Uczniowie poznają wyniki dopiero trzeciego lipca.

Egzamin a strajk

Od dnia rozpoczęcia ogólnopolskiego strajku, egzaminy w szkołach były pod znakiem zapytania. Gimnazja oraz podstawówki zmuszone były do szukania odpowiednich ludzi, którzy zasiedli by w komisjach. Do ostatniego tygodnia kwietnia, nie wiadomo było co z maturami. 24 dnia wspomnianego miesiąca, do naszej redakcji, nadesłana została wiadomość, że nauczyciele sklasyfikują uczniów tym samym umożliwili im przystąpienie do matur.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza