Parafia pw. Świętej Trójcy zaprasza na koncert z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymi Jana Pawła II do Polski


W tym roku obchodzimy 40 rocznicę, pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Przyjazd Ojca św. do ojczyzny był wydarzeniem historycznym. Po raz pierwszy nasz kraj odwiedził papież i to papież – Polak. Pielgrzymka rozpoczęła się w Warszawie na Placu Zwycięstwa (obecnie Piłsudskiego) do około miliona zgromadzonych wiernych, Ojciec Święty wypowiedział słowa modlitwy: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!". Dzisiaj wiemy, że słowa te przyczyniły się do powstania "Solidarności" i obalenia komunizmu nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. 

Dla upamiętnienia tego wyjątkowego wydarzenia w Kościele Świętej Trójcy w Chojnie, we wtrorek 21 maja o godz. 18.30, zaprezentowany zostanie koncert słowno-muzyczny pt. "Dar i Tajemnica", który przypomni nauczanie, myśl i przesłanie Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka. 

Na koncert złożą się teksty autorstwa Jana Pawła II w tym m.in. wątki autobiograficzne z „Daru i Tajemnicy”, poezja, wiersze, część I „Tryptyku Rzymskiego”, niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei” oraz fragment "Listu do artystów" w interpretacji uznanego aktora teatralnego i telewizyjnego oraz reżysera Jerzego Zelnika. Dopełnienie całości stanowić będzie oprawa muzyczna w wykonaniu: Sylwia Strugińska Wachowska- sopran, Robert Grudzień – organy, Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały. 

Wstęp wolny. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza