Piotrek potrzebuje pomocy - nastolatek z Trzcińska Zdroju walczy z guzem mózgu


Mieszkaniec Trzcińska Zdrój potrzebuje pomocy. Chłopak choruje na nowotwór mózgu. Na stronie internetowej kawalek-nieba.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację 14-latka. 


Piotrek ma 14 lat. Jest uczniem Szkoły Podstawowej. Jest fajnym, uczynnym i pogodnym chłopakiem. Jakieś pół roku temu nagle zaczął mu dokuczać częsty ból głowy, który ustawał i znów się pojawiał, później doszły uporczywe wymioty. Wówczas jeszcze nie wiedział, jak bardzo jest chory! Jego świat zawalił się w marcu br. zdiagnozowano u niego guz tylnej jamy czaszki – prawej półkuli mózgu, na szczęście był nowotwór niezłośliwy. Przeszedł bardzo poważną operację usunięcia guza niestety zabieg był powikłany krwawieniem z uszkodzonej zatoki żylnej. Trafił na oddział intensywnej terapii i anestezjologii później na oddział neurochirurgii dziecięcej. Wypisano go do domu z niedowładem nerwów po prawej stronie twarzy z zaleceniami rehabilitacji usprawniającej oraz konsultacji onkologicznej. Piotr był szczęśliwy, że będzie zdrowy. Jednak na chwilę.

Jego stan szybko się pogorszył, wrócił ból głowy, pojawiła się gorączka 40 stopni, nie jadł, prawie nie pił. Szybko trafił ponownie do szpitala z rozpoznaniem limfocytarnego zapalenia splotu naczyniówkowego i opon mózgowych. W okolicy operowanej pojawił się zbiornik płynowy. Badania krwi, moczu, antybiotykoterapia, nakłucia lędźwiowe, podczepcowe i inne często bolesne badania zaważyły, że zdecydowano o rewizji operacyjnej loży i usunięciu sztucznej opony. Piotr załamał się, potrzebował pomocy psychologa.

Po operacji nadal utrzymywała się wysoka gorączka, pomimo stosowanej antybiotykoterapii. Okazało się, że w jednym badaniu krwi uzyskano wynik dodatni. Dla Piotra to kolejny wyrok, zakażenie krwi. Kolejne załamanie. Przekierowany został do oddziału chorób zakaźnych dla dzieci, gdzie przebywa do dzisiaj. Wykonywane miał już różne badania, których nie sposób wymienić, nie znaleziono źródła zakażenia, nie znaleziono przyczyny, Piotr cały czas gorączkuje, nie je, mało pije. Wspomagany jest kroplówkami. Popada w stany depresyjne. Codziennie rano modlę się, aby to był dzień kiedy lekarze powiedzą, koniec leczenia, wracasz do domu.

Piotrka czeka długa rehabilitacja. Słabo rusza szyją, ma uszkodzony nerw twarzowy, problemy z widzeniem i wymową. Jestem cały czas z synem, wspieram go daję mu codziennie siłę i wolę walki do życia. Piotr ma młodszego brata, który za nim bardzo tęskni. Wychowuję ich samotnie, nie mogę teraz podjąć pracy z uwagi na chorobę syna, a także na własny stan zdrowia, który ulega cały czas pogorszeniu (operacja kręgosłupa). Szukam pomocy gdzie tylko to jest możliwe. Piotr ma wspaniałych przyjaciół wśród swoich nauczycieli, rówieśników i ich wspaniałych rodziców.

Piotrowi potrzebne są środki na leczenie a później rehabilitację. Konieczny jest również szybki remont w celu wykonania natrysku w łazience, tak aby Piotrek mógł w miarę samodzielnie korzystać z łazienki.

Jak można pomoc?

Pomóc Piotrowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2245 pomoc dla Piotra Woźniaka”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Piotr:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP Santander Bank
Title: “2245 Help for Piotr Wozniak”

Aby przekazać 1% podatku dla Piotra należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2245 pomoc dla Piotra Woźniaka” Piotrowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY.

Zbiórka odbywa się również za pośrednictwem strony internetowej kawalek-nieba.pl [kliknij]

Redakcja

2 Komentarze

  1. Całym sercem jestem z Piotrkiem!
    Najważniejsze jest nie poddać sie!! Wspolnie damy rade! Wytrwałości Pani Ewo!

    OdpowiedzUsuń
  2. Przelew wykonany mam nadzieję,że inni również się dołączą.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza