Przed nami Noc Muzeów. Organizatorzy: wydarzenie to wpisało się w tradycję naszego miasteczka


Noc muzeów to wydarzenie, które zapisało się w tradycję miasta Trzcińsko Zdrój. Przed nami V edycja, organizatorzy przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji.

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy i goście!

Noc Muzeów w Trzcińsku Zdroju to wydarzenie, które wpisało się w tradycję naszego miasteczka oraz w majowy kalendarz imprez. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i przybywających gości. W tym roku w ramach V Nocy Muzeów zapraszamy Państwa do Ratusza Miejskiego. Dziś siedziba władz gminy, niegdyś jeden z ważniejszych budynków miasta – dom kupiecki, w którym koncentrowało się życie codzienne, gdzie kupcy oraz rzemieślnicy wystawiali swoje produkty na sprzedaż. W tym roku zabieramy Państwa w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Podczas sesji referatowej przywołamy czasy świetności miasta, kiedy to, średniowiecznymi traktami do miasta zjeżdżali rzemieślnicy i kupcy, którzy na rynku miejskim podczas jarmarków i targów wystawiali swoje produkty. Referaty o tej tematyce zaprezentują regionaliści, historycy, badacze dziejów ziemi trzcińskiej – Grzegorz Zwoliński, Tadeusz Kołucki oraz Andrzej Krywalewicz. Po sesji referatowej zapraszamy na prezentację, w której o tym jak powstaje wino oraz jak wygląda praca na winnicy opowiedzą Państwo Turnau z Baniewic. W programie zwiedzanie budynku Ratusza, wystawy czasowe oraz blok zabaw dla najmłodszych. Wspólnie z Miejsko Gminną Biblioteką przygotowaliśmy również Jarmark Książki, gdzie można wymienić się książkami lub oddać, te które zalegają na półkach i zbierają kurz. Podarujmy książkom nowe życie! Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – wstęp bezpłatny. Do zobaczenia 17 maja 2019 roku o godzinie 17:30 w Ratuszu Miejskim!

Organizatorzy
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza