Raport z boisk. Morzycko nadal w strefie spadkowej. Odra coraz spokojniejsza o pozostanie w lidze [06.05.19]

W klasie okręgowej do końca sezonu pozostało sześć kolejek. Wszystko wskazuje na to, że ekipa biało-zielonych utrzyma się w lidze. Znacznie mniej optymistycznie na końcówkę rozgrywek patrzą piłkarze Morzycka Moryń, którzy znaleźli się w strefie spadkowej IV ligi.

IV liga

Od ponad dwóch tygodni Morzycko Moryń znajduje się w strefie spadkowej IV ligi. Niestety ich ostatni mecz zakończył się również wynikiem hokejowym i goście musieli wrócić do domu bez punktów. Rasel Dygowo zwyciężyło bowiem 10:0. Morzycko Moryń zajmuje obecnie miejsce 17 z dorobkiem 25 pkt.

Klasa okręgowa

Odra Chojna, która zajmuje 13. lokatę w tabeli. Po ostatnim spotkaniu (tj. 30 kwietnia), wróciła do domu z dorobkiem trzech punktów. Mecz z Gavią Choszczno zakończył się wynikiem 3:5. Strzelać zaczęli gospodarze (5 minuta). Kibice jednak na odpowiedź nie musieli czekać długo. W 16 minucie do siatki przeciwnika trafia Bartosz Latuszek (as. Daszkiewicz). Do końca pierwszej połowy biało-zieloni wygrywali 1:3. (bramki: 5' Gavia; 16' Latuszek as. Daszkiewicz; 20' Latuszek as. Głowacki; 34' Głowacki as. Madera; 53' Madera as. Pożyczka; 70' Gavia; 90'+2' Gavia; 90' +4' Tkaczuk as. Głowacki).

Osadnik Myślibórz, który mecz rozegrał 4 maja, również może cieszyć się z kompletu punktów. Zorza Dobrzany musiała uznać wyższość przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Ogniwo Babinek przegrało na wyjeździe. Ich mecz (5 maja) zakończył się wynikiem7:1 dla drużyny Biali Sądów. W klasie okręgowej Osadnik zajmuje 5. pozycję (40 pkt) a Ogniwo jest oczko wyżej niż drużyna z Chojny (12 lokata z dorobkiem 24 pkt).