Ruszają pracę na drodze wojewódzkiej nr 122 w Krzywinie


Rusza przebudowa przejścia drogi wojewódzkiej nr 122 przez Krzywin w powiecie gryfińskim. Wykonawca, firma Maldrobud przejmie plac budowy w czwartek 9 maja.

Będzie to drugi etap tej inwestycji, która finansowana jest w ramach programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA. Prace obejmą odcinek w terenie zabudowanym między początkiem miejscowości od strony Krajnika Dolnego do przejazdu kolejowego w Krzywinie, a także odcinek w kierunku miejscowości Kłodowo.

Inwestycja ma na celu poprawę konstrukcji drogi oraz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu poprzez wykonanie ciągów pieszych i pieszo-rowerowych. Wartość umowy na roboty budowlane to ponad 12,4 mln zł.

Jest to trzecie zadanie na drodze wojewódzkiej nr 122 współfinansowane ze środków INTERREG. Pierwsze, zakończone w roku 2011 miało na celu modernizację przejścia drogi wojewódzkiej przez miejscowość Krzywin w ciągu ulicy Królewieckiej a drugie wykonane zostało w 2012 i objęło przebudowę drogi wojewódzkiej w miejscowości Żarczyn.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza