Wybory do Parlamentu Europejskiego: ile głosów otrzymali kandydaci z regionu?


Żadnemu kandydatowi z powiatu gryfińskiego nie udało się zdobyć mandatu eurodeputowanego w Parlamencie Europejskim. Sprawdziliśmy jaki wynik udało im się uzyskać w niedzielnych wyborach. 


W całym okręgu nr 13., który obejmuje województwa zachodniopomorskie i lubuskie, najwięcej głosów uzyskali Bartosz Arłukowicz (Koalicja Europejska, 239 893 głosów), Joachim Brudziński (Prawo i Sprawiedliwość, 185 168 głosów) i Bogusław Liberadzki (Koalicja Europejska, 99 897 głosów). 

Mieszkańcy powiatu gryfińskiego i myśliborskiego najchętniej głosowali na Joachima Brudzińskiego i Bartosza Arłukowicza. Sprawdziliśmy jaki wynik uzyskali kandydaci związani z naszym regionem. 

Pochodzący z Jelenina w gminie Chojna europoseł Czesław Hoc (PiS) otrzymał 20 262 głosów. Wicestarosta gryfiński Ewa Dudar zdobyła 4 169 głosów (KE), działaczka feministyczna z Gryfina Katarzyna Kotula zdobyła 3 143 głosów (Wiosna), były radny i członek zarządu powiatu Jan Gładkow otrzymał 984 głosy a Estera Ślusarczyk z Gryfina - 1 428 głosów. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza