Z premierem rozmawiał starosta Wojciech Konarski


Uroczyste podniesienie flagi państwowej na odnowionym maszcie znajdującym się na dachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się dziś (tj. 2 maja) z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczył prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Gospodarzem wydarzenia był wojewoda Tomasz Hinc, a ceremoniał wojskowy zapewniła 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana.

Po podniesieniu flagi któremu towarzyszyło odegranie przez orkiestrę wojskową hymnu państwowego, w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim premier i minister spotkali się z harcerzami, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej.

Na uroczystościach nie zabrakło również samorządowców z powiatu gryfińskiego. Z premierem Mateuszem Morawieckim rozmawiał starosta gryfiński Wojciech Konarski. Powiat Gryfiński jest największym powiatem w województwie i najlepiej ocenianym pod względem ekonomicznym przez wojewodę. 

W holu ZUW (obok Gabinetu Wojewody) odsłonięto stałą wystawę herbów powiatów Pomorza Zachodniego. W korytarzu prowadzącym od Gabinetu Wojewody wyeksponowane zostały wszystkie herby powiatów i miast na prawach powiatów województwa zachodniopormoskiego.
Redakcja

2 Komentarze

  1. Poseł Konarski?

    OdpowiedzUsuń
  2. "Konstytucja jest święta i każdy powinien jej przestrzegać, także władza" D.TUSK

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza