Zapraszają na pielgrzymkę "Papieską Drogą Światła" do Siekierek


W niedzielę 2 czerwca przypada 40. rocznica pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Z tej okazji Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Ducha w Moryniu zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Morynia do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach “Papieską Drogą Światła”. 

Jest to szlak upamiętniający wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, zawierający przy poszczególnych stacjach fragmenty z nauczania głoszonego podczas każdej pielgrzymki. Trasa wynosi 14 km i wiedzie najpierw drogą asfaltową (4 km) a później drogą leśną. Należy zabrać własny prowiant, napoje i ewentualne leki oraz wygodne obuwie. Każdy idzie na własną odpowiedzialność. Za pielgrzymami będzie jechał bus, dla tych którzy będą mieli problem aby przejść całą trasę. Z powrotem przewidziany jest autobus, który przywiezie pielgrzymów do Morynia. 

Rozpoczęcie w Moryniu mszą świętą o godz. 8.00; wyjście pielgrzymów o godz. 9.00; przybycie do Siekierek ok. godz. 13.00; powrót do Morynia o godz. 14.00. Osoby, które chciałyby przedłużyć swój pobyt w Siekierkach, gdzie w I niedzielę miesiąca odbywają się procesje pokutne proponujemy wyjście z Morynia o godz. 9.00; udział we mszy świętej i procesji pokutnej o godz. 15.00; zakończenie ok. godz. 18.30 na Cmentarzu Siekierkowskim w Starych Łysogórkach i powrót we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy.

ks. kan. Marian Augustyn
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza